top of page

Jak sprawnie przejść przez remont i uniknąć niepotrzebnych kosztów?

Wykończenie wnętrza stanu deweloperskiego czy też przeprowadzenie remontu spędza sen z powiek i niejednokrotnie kojaży się ze sporym stresem i problemami. Nie musi tak być. Dzięki doświadczeniu w RCK HOUSE przeprowadzimy was przez ten proces, szanujemy czas, pieniądze oraz kładziemy szczególny nacisk na komfort naszych klientów.

W poniższym artykule postaramy się zwrócić uwagę na najczęstsze błędy które bezpośrednio wydłużają czas realizacji czasami nawet dwukrotnie oraz w miarę możliwości unikniemy zmian, przeróbek generujących duże koszty.    
 

elektryk

Od czego zacząć?

Ekipa i zakupy

    Wycena. Na bazie projektu profesjonalnego, ale nie tylko ekipa remontowa dokonuje wyceny. Z zaznaczeniem skąd wynikają koszty poszczególnych prac. To dobry moment na małe modyfikacje wpływające na końcową wycenę. 

 

   Zakupy.  Po ustaleniu terminu realizacji z ekipą wykonawczą, bez zbędnej zwłoki zamawiamy potrzebne materiały (płytki, armatura itd.) szczególnie te które nie są dostępne od ręki.

 

Najlepiej poinformować o tych terminach ekipę pomoże to w optymalizacji harmonogramu prac, często umożliwi to rozpoczęcie prac nieco wcześniej.   

Przygotowanie

      Wykonanie projektu Ustalamy wizję i załóżmy budżet. Następnie tworzymy projekt. W tym celu rekomendujemy zlecenie tego zadania doświadczonemu architektowi wnętrz. 

 

O ile nie uwzględnił tego architekt. wykonawca powinien pojawić się na inwestycji ze wstępnym projektem i zweryfikować możliwość wykonania poszczególnych elementów projektu. Na przykład, wysokość kanalizacji w przypadku chęci zamontowania odpływu liniowego do prysznica czy grubość ściany przy armaturze podtynkowej i wiele innych.

Tipy i na co zwrócić uwagę

Jeżeli architekt nie wrysował dokładnego układu glazury w projekt, o jej potrzebną ilość trzeba zapytać wykonawce a nie sprzedawce.  

Wykonawca potrzebuje informacji o rzeczywistych wymiarach glazury w mm nie sugerujmy się co podaje producent na stronie np. 1200mm = 19800mm. Jest to szczególnie ważne gdy łączymy różne okładziny ze sobą.

Wykonawca powinien informować i koordynować terminy pomiarów i rozpoczęcia prac podwykonawców m.in. stolarz, szklarz, parkieciarz. 

Należy uwzględnić potrzebę przystosowania otworów wejściowych do konkretnych wymiarów. Należy poinformować wykonawcę o chęci zastosowania drzwi typu ukryte/secret, oraz podtynkowych listew przypodłogowych. 

Zwróćmy szczególną uwagę na rozmieszczenie instalacji elektrycznej, wodnej oraz klimatyzacji. Trzeba je wykonać najpierw. Szczególnie powiązanych z zabudowami meblowymi, kuchni i łazience

Elementy podtynkowe armatury, odpływy oraz grzejniki łazienkowe powinny być dostarczone na inwestycje w pierwszej kolejności. 

Po dostarczeniu elementów wykończenia wykonawca powinien sprawdzić ich kompletność, stan oraz ilość. 

Sprawne koordynowanie remontu oraz procesów technicznych na inwestycji wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Ze względu na to rekomendujemy zatrudnianie profesjonalnych firm. 

bottom of page